Номер 6 за кількістю згадок в Instagram належить хмарочосу Petronas Towers (Куала-Лумпур, Малайзія)
Конструктивно – це дві поєднані башти–близнюки. Кожна має 88 поверхів, висота – 451,9 метра. Знаходяться у столиці Малайзії Куала-Лумпур. Були найвищими будинками Азії з 1998 по 2003 рік. Є найвищими вежами-близнюками у світі до теперішнього часу. У проектуванні хмарочоса взяв участь прем’єр-міністр Малайзії Махатхір Мохамад, який запропонував звести будинки в «ісламському» стилі. Тому в плані комплекс є дві восьмикінцеві зірки, а архітектор додав напівкруглі виступи для стійкості.
Для будівництва відводилося 6 років (1992-1998 рр.). У ході геологічних досліджень з’ясувалося, що майданчик для будівництва знаходиться однією частиною на краю скельної породи, а інший – на м’якому вапняку. Після будівництва на цьому місці таких важких веж одна з них неминуче просіла б. У результаті будівлі повністю перенесли на м’який ґрунт, зрушивши проект на 60 метрів, та вбили фундаментні палі на глибину більш ніж 100 метрів. На даний момент це найбільший бетонний фундамент у світі.
Відрізняється не лише колосальними розмірами, а й складністю конструкції. Площа всіх приміщень будівлі – 213 750 м², що відповідає площі 48 футбольних полів. Самі вежі займають 40 гектарів. У вежах Петронас розташовані офіси, виставкові та конференц-зали, художня галерея.
Зведення Башен Петронас коштувало основному замовнику — державній нафтовій корпорації «Петронас» — 2 млрд рінггітів (800 млн доларів). Частину витрат взяли інші малайзійські фірми, розподіливши між собою офісні приміщення двох хмарочосів. Цікаво відзначити, що вежі з’єднані критим переходом у вигляді мосту під назвою Skybridge довжиною 58,4 метра, що забезпечує протипожежну безпеку будівлі.
Для будівництва веж мали бути використані лише матеріали, що виробляються в Малайзії, тому неможливо було забезпечити будівельників необхідною кількістю сталі. Спеціально для веж-близнюків було розроблено особливо міцний і водночас еластичний бетон, який можна було виготовляти в Малайзії. Тому хмарочос вийшов удвічі важчим за аналогічні сталеві. У вежах працюють 10 000 чоловік.
Відео Petronas Towers на нашому телеграм-каналі
Башти приймають відвідувачів лише у певній кількості та у певний час. Потрапити до веж можна з вівторка по неділю з 9 до 21 години. Продаж квитків розпочинається з 8:30. У п’ятницю – скорочений робочий день у зв’язку з п’ятничною молитвою. Міні-екскурсія, що включає коротку розповідь про облаштування веж, відвідування оглядового майданчика на 86 поверсі та мосту між вежами обійдеться в 80 рінггіт. Самостійне відвідування оглядових майданчиків не передбачено.
У вежах немає центрального стрижня та зайвого місця. При встановленні ліфтів в обмеженому просторі використовували дотепний принцип: ліфти зробили двоповерховими по два в кожній шахті: один зупиняється тільки на парних поверхах, проїжджаючи непарні, інший відповідно лише на непарних.
Башти можуть встояти навіть при втраті трьох із шістнадцяти несучих колон. Додаткову безпеку надає повітряний міст, поставлений на гігантських шарнірних опорах, оскільки башти розгойдуються і міст не можна жорстко закріплювати.
У фільмі «Пастка» за участю Шона Коннері та Кетрін Зета-Джонс злодії роблять комп’ютерну крадіжку восьми мільярдів доларів з найбільшого банку в Петронасі напередодні Нового 2000 року, а потім намагаються втекти, перебираючись з однієї вежі на іншу.
У фільмі «Код Апокаліпсису» дублерша актриси Заворотнюк робить стрибок з мосту вежі між 41 та 42 поверхами (висота: 170 метрів). Сцена знімалася із восьми камер, одна з яких була встановлена на гелікоптері. Не обійшлось і без ексцесів. Під час виконання цього екстремального стрибка дублерша зачепилась парашутом за лінію електропередач, внаслідок чого залишила одну з малайзійських вулиць без світла.